Čo je to sucha výstavba?

Hoci sadrokartón je ako materiál stále populárnejší, medzi najčastejšie kladené otázky o sadrokartóne patria tie týkajúce sa suchej výstavby. Mnoho ľudí stále nevie, čo je suchá výstavba a ako súvisí so sadrokartónom. Suchá výstavba je moderný stavebný prístup, ktorý sa líši od tradičnej mokrej výstavby, kde sa používajú mokré stavebné materiály ako betón alebo omietky, ktoré potrebujú dlhý čas na vysychanie. Suchá výstavba zas využíva suché materiály ako sadrokartónové a sadrovláknité dosky, ktoré spĺňajú vysoké požiadavky na výslednú realizáciu, no zároveň predstavujú jednoduchšie a menej prácne riešenie.

 

Výhodami použitia sadrokartónu ako stavebného materiálu je úspora času a nákladov, rýchle a čisté spracovanie povrchov, lepšia tepelná a zvuková izolácia obkladanej konštrukcie, lepšia protipožiarna ochrana konštrukcie, príjemný pocit pri obývaní priestorov či podpora ochrany životného prostredia.

 

Suchá výstavba je populárna vo viacerých oblastiach, ako sú bytové a komerčné stavby, rekonštrukcie, interiérové úpravy a ďalšie projekty, kde sa kladie dôraz na rýchlosť, čistotu, kvalitu a udržateľnosť.