Technická akadémia

Technická akadémia Rigips (TAR)

Technická Akadémia Rigips (v skratke TAR) je samostatné oddelenie firmy Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., značky Rigips, ktoré má na starosti technické záležitosti týkajúce sa konštrukcií a systémov Rigips.

Technicka akademia Saint-Gobain banner

Technická akadémia Rigips vznikla na základe myšlienky orientovať sa na tých, ktorí to najviac potrebujú. Teda ľudí, ktorí dennodenne pracujú so systémami Rigips a technická pomoc im príde vhod. Pri vytváraní koncepcie TAR sme si pomohli skúsenosťami DWA (Dry Wall Academy), ktorá vo Veľkej Británii úspešne funguje už 30 rokov a pracuje v nej veľká časť našej sesterskej firmy British Gypsum. Veríme, že sa tak aspoň trochu priblížime k jej úspechu.

Technická akadémia Rigips sa zaoberá všetkým, čo sa týka technických záležitostí (ako napr. vytváranie literatúry, certifikácia, technické stanoviská, posudky, návrhy riešení, technické reklamácie a pod).

TAR stojí na štyroch pilieroch:

  • Školiace stredisko – slúži najmä montážnikom.
  • ProArch – určený projektantom a architektom.
  • Technické oddelenie – rieši ostatné technické záležitosti.
  • KEY (key account management) – riadenie dodávok kľúčových objektov. Okrem vyjednávania podmienok dodávok na strategické objekty sa zaoberá aj následným komplexným technickým servisom.

Každá z týchto častí má svojho zodpovedného človeka.

Technická akadémia Rigips taktiež pripravuje školenia rôzneho druhu. Ak však potrebujete okamžitú pomoc pri práci s našimi systémami, radi vám pomôžeme kedykoľvek po telefóne, prípadne na dohodnutom oprávnenom výjazde na stavbu.

Miesta pre fyzický kontakt a praktické školenia sa nachádzajú v priestoroch našich stredísk TAR v Prešove a Bratislave. V prípade potreby technickej podpory je však možné sa na nás obrátiť aj v Trnave na Vlárskej ulici číslo 22, kde vám po dohodnutí termínu poskytneme odbornú konzultáciu. Školenia pripravujeme podľa opodstatnenosti aj priamo na stavbách.

Kalendár školení

Skolenie v TAR

Preukaz montážnika

Preukaz montaznika Rigips 2024
Preukaz montážnika
Viac informácií

Selektor - kalkulačný nástroj

Selektor kalkulacny program
Selektor - kalkulačný nástroj
Prejsť na Selektor