O nás

Kto sme?

Na slovenskom trhu pôsobíme od roku 1995 a za ten čas sa značka Rigips vyprofilovala ako synonymum kvality, pokroku a inovácií v oblasti suchej výstavby. Využívame najmodernejšie know-how z celého sveta a naše produkty tvoria ucelený, certifikovaný stavebný systém.

Image
Budova Saint-Gobain

Značka Rigips sa venuje výrobe a distribúcii sadrokartónových systémov s rôznorodým použitím, vrátane vhodnosti pre montované drevodomy. Sme známi aj vďaka našim akustickým podhľadom a vysoko kvalitným sadrovým stierkam a omietkam Rimano. Všetky naše produkty sú recyklovateľné, vyrobené z ekologicky nezávadných surovín a šetrné voči životnému prostrediu aj po použití.

Značka Rigips patrí do skupiny Saint-Gobain, ktorá pôsobí na svetových trhoch už od roku 1665 a je jednou z najstarších firiem na svete. Patrí medzi sto najlepších priemyselných podnikov sveta, momentálne pôsobí vo viac ako 67 krajinách sveta a zamestnáva viac ako 180 000 zamestnancov. Vďaka svojim skúsenostiam a schopnosti neustále inovovať svoje produkty je svetovým lídrom na trhoch udržateľného stavebníctva a bývania.

Navrhuje, vyrába a distribuuje vysoko výkonné stavebné materiály, ktoré prinášajú inovatívne riešenia energetickej efektivity a ochrany životného prostredia. Vďaka svojim materiálom ponúka komplexné riešenia pre kvalitné, úsporné, zdravé a udržateľné bývanie pre ľudí z celého sveta. 

Skupina Saint-Gobain pôsobí na Slovensku už od roku 1995. Aktuálne do nej patrí 7 značiek, spravuje 4 výrobné závody a má okolo 420 zamestnancov. Realizuje obrat takmer 94 mil. eur. 

Saint-Gobain Construction Products

Saint-Gobain logo

Rigips vo svete

Zamestnancov

13 800

Výrobných závodov

100

Krajín s výrobným závodom

39