Stierky a omietky Rimano

ekologicke sadrove stierky a omietky Rigips

Stierky a omietky Rimano

Prečo omietať so sadrovou omietkou – systémami povrchových úprav Rigips?

Odpovedí je hneď niekoľko, ak teda staviate nové steny a priečky vo vašom byte, toto sú výhody sadrových omietok Rimano.

Sadrové omietky a stierky sú ekologické a zdraviu neškodné

Sadra je prírodný produkt bez akéhokoľvek negatívneho vplyvu na zdravie, preto sadrové stierky a omietky môžete naozaj použiť takmer kdekoľvek

Stierka a omietka má racionálne využitie

Vďaka jednoduchému spracovaniu, rýchlemu schnutiu a vylepšenému systému logistiky podmieňuje celkovú rýchlosť výstavby.

sadrova omietka a stierka

Sadrové omietky sú všestranné 

Systémy povrchových úprav so sadrovou omietkou Rigips je možné použiť na všetkých bežných pevných stavebných podkladoch, stenách a stropoch. Pri omietaní a stavbe predsadenej steny alebo ak moderné steny vo vašom byte potrebujú nový vzhľad. Sadrová omietka vhodne slúži ako podklad pre rôzne povrchové úpravy (farby, tapety, obkladačky...), ako aj na vytvorenie dokonale hladkých stien.

Vďaka obsahu sadry omietky regulujú izbovú teplotu

Ak staviate veľmi blízko k vášmu susedovi, riskujete, že nedôjde k nepretržitej výmene vzduchu, ktorá sa dnes cielene reguluje vetraním. Varenie, sprchovanie, kúpanie, ale aj dýchanie zvyšujú vlhkosť vzduchu. Sadra dokáže túto vlhkosť regulovať a navyše vďaka veľkej pórovitosti ju z ovzdušia prijímať a potom opäť odovzdávať, keď je vzduch nežiaduco suchý. Sadrové omietky a stierky určite využijete pri prerábke bytového jadra. Kúpeľňová, či kuchynská stena so sadrovými omietkami dostane maximum pre vašu pohodu a zdravie. Váš moderný dom na tom nebude inak.

Pocit pohodlia

Sadrová a vápenno-sadrová omietka majú nízku tepelnú vodivosť a rovnovážnu vlhkosť a preto sa pri dotyku zdajú byť teplé. Malý rozdiel medzi teplotou steny a teplotou miestnosti vyvoláva príjemnú atmosféru v miestnosti.

Stierka s obsahom sadry udržuje čistotu

Nízka povrchová vodivosť zabraňuje statickému náboju omietky. Preto sadrová omietka nepriťahuje žiadny prach. Pozrite si viac o vlastnostiach systémov Rimano, sadrových omietkach a ich vlastnostiach a použití vo vašom dome.

Steny sú vďaka obsahu sadry nehorľavé

Pri tvrdnúcom procese stierky sa spája časť vody so sadrou, ktorá zostáva v sadre naviazaná v kryštalickej forme. V prípade požiaru sa voda postupne uvoľňuje a tak zabezpečuje protipožiarnu ochranu stavebných konštrukcií a ich častí, kde boli sadrové omietky a stierky aplikované.

Omietky a stierky Rimano majú aj estetický prínos

Sadrové omietky a stierky Rimano vynikajú dokonalou hladkosťou, a to bez potreby brúsenia. Dôležité je len dodržať technologický postup a správnu aplikáciu, nanášanie na povrch. Ďalšou výhodou sadrových stierok Rimano je, že sú aj pre náročnejších – po takzvanej základnej úprave je možné sadrové steny finálne dokončiť rôznymi plastickými reliéfmi alebo dekoračnými maliarskymi technikami.

Potrebujete nové stierky alebo omietky?

Image
dopytovy formular na omietky a stierky

Využite náš dopytový formulár.