Prečo použiť sadrokartón s Activ'Air®?

Sadrokartón s technológiou Activ'Air® sa postará o zlepšenú kvalitu vzduchu v interiéri. Je totiž navrhnutý tak, aby redukoval obsah škodlivých látok vo vzduchu, predovšetkým škodlivého formaldehydu a ďalšie škodlivé látky v miestnostiach. Formaldehyd v domácnostiach sa vyskytuje v drevotrieskovom nábytku a podlahách, lepených podlahových krytinách, lepidlách a lakoch na parkety, ale aj v kozmetických prostriedkoch, textíliách, čistiacich prostriedkoch či dokonca detských hračkách, takže je mimoriadne bežný aj v novozariadených domácnostiach.

 

Technológia Activ'Air® najskôr formaldehyd pohltí a následne ho transformuje na neškodné látky a napokon zabraňuje ich spätnému vylučovaniu. Vďaka tomu dokáže znížiť koncentráciu formaldehydu v miestnosti až o 70 %. Activ’Air® navyše nestráca účinnosť ani po úprave povrchu maľovaním alebo tapetovaním bežnými priedušnými materiálmi a je účinný minimálne 50 rokov.

 

Účinnosť sadrokartónu s technológiou Activ'Air® sa neznižuje s časom, čo znamená, že aj po dlhšom období od inštalácie bude mať pozitívny vplyv na kvalitu vzduchu vo vnútri miestnosti.