2 minutes min

Slovensko získalo prestížnu prezidentskú cenu na súťaži Gypsum Trophy 2023

Gypsum Trophy 2023

Gypsum Trophy je medzinárodná súťaž organizovaná skupinou Saint-Gobain už od roku 1998. Každé dva roky v nej bojuje takmer stovka projektov, v ktorých boli použité naše riešenia v oblasti udržateľnosti, pohodlia, bezpečnosti, estetiky a modularity tak, aby urobili svet lepším domovom.

Vyhlásenie výsledkov Gypsum Trophy 2023

28. apríla prebehlo v Aténach slávnostné vyhlásenie výsledkov prestížnej súťaže Gypsum Trophy 2023. V 13. ročníku súťaže malo svoje zastúpenie aj Slovensko v podobe projektu Nivy Mall, ktorý bol prihlásený do kategórie nerezidenčných projektov.

Tento rok o prvenstvo v jednej zo šiestich kategórií bojovalo 73 projektov z 27 krajín sveta. Na našu radosť získal náš projekt prezidentskú cenu s označením The Jury’s “Coup de Coeur”, ktorý udeľuje porota.

Takto porota označila projekt Nivy Mall

"Tento projekt je jedinečným konceptom, ktorý spája moderné a podstatné funkcie mesta. Komplexný rám bol majstrovsky zrealizovaný so zakrivenými konštrukčnými doskami a vynikajúca povrchová úprava dokonale začleňuje hlavný eskalátor nákupného centra."

 

Na vyhlásení výsledkov nás reprezentoval náš kolega Mário Juščík a Ing. arch. Marek Ortuta z architektonického ateliéru SIEBERT + TALAŠ, ktorý na tomto projekte s nami spolupracoval.

Rigips Gypsum Trophy 2023

Viac informácií o súťaži sa môžete dozvedieť na stránke súťaže.

 

Gypsum Trophy 2023_1
Gypsum Trophy 2023_2
Gypsum Trophy 2023_3
Gypsum Trophy 2023_4