Zobytnenie podkrovia

Obytne podkrovie Rigips

Zobytnenie podkrovia

Rekon┼ítrukcia podkrovia syst├ęmom Rigips umo┼ż┼łuje vytv├íra┼ą pohodln├Ż domov z doposia─ż nevyu┼ż├şvan├Żch priestorov alebo kombinova┼ą v├Żhody ┼íikm├Żch striech a obytn├Żch podkrov├ş v novostavb├ích.

Zobytnenie a zateplenie podkrovia sadrokart├│nom

Podkrovn├ę priestory pon├║kaj├║ ┼íirok├ę mo┼żnosti roz┼í├şrenia ─Źi z├şskania nov├Żch obytn├Żch miestnost├ş. Je to v├Żborn├Ż sp├┤sob, ako r├Żchlo a lacno z├şska┼ą potrebn├ę priestory na b├Żvanie. Na v├Żstavbu obytn├Żch podkrov├ş s├║┬ásadrokart├│nov├ę syst├ęmy┬áa kon┼ítrukcie ide├ílnym rie┼íen├şm. Syst├ęmy Rigips kombin├íciou dosiek Rigips a kvalitnej izol├ície sp─║┼łaj├║ v┼íetky po┼żiadavky ekonomicky efekt├şvnej v├Żstavby a vysok├ęho komfortu b├Żvania. Jednotliv├ę miestnosti je mo┼żn├ę ob├Żva┼ą bezprostredne po ich dokon─Źen├ş. Z├írove┼ł je pri pou┼żit├ş syst├ęmov Rigips splnen├í nevyhnutn├í po┼żiadavka na po┼żiarnu ochranu t├Żchto priestorov, ktor├ę s├║ v─Ćaka sadrokart├│nu zobytnen├ę a zateplen├ę v jednom kroku.

Zateplenie a zobytnenie podkrovia

 

Ak├ę s├║ v├Żhody zobytnenia a prer├íbky podkrovia

 • zobytnen├şm podkrovia┬áv├Żrazne prispejete k zatepleniu budovy,
 • zvy┼íuje sa po┼żiarna odolnos┼ą budovy,
 • pr├íce na zobytnen├ş podkrovia m├┤┼żu prebieha┼ą pri s├║─Źasnom ob├Żvan├ş ni┼ż┼í├şch poschod├ş,
 • vybudovan├şm podkrovia zo sadrokart├│nu zvy┼íujete obytn├║ plochu svojho domu,
 • obytn├ę podkrovie je atypick├ę a ve─żmi atrakt├şvne ─Źlenen├Ż obytn├Ż priestor,
 • po┼żiarna odolnos┼ą┬á30 min├║t (so z├íklopom),
 • pou┼żit├Ż┬ásadrokart├│n zabezpe─Ź├ş such├Ż proces v├Żstavby (bez zan├í┼íania vlhkosti do existuj├║cich kon┼ítrukci├ş) - r├Żchla v├Żstavba,
 • splnenie po┼żadovan├Żch stavebno-fyzik├ílnych n├írokov, hlavne tepelnej izol├ície.

Materi├íl na zateplen├ę a bezpe─Źn├ę podkrovie

Protipo┼żiarne sadrokart├│nov├ę syst├ęmy Rigips

Protipo┼żiarne sadrokart├│nov├ę dosky s├║ na v├Żstavbu obytn├ęho podkrovia ide├ílny stavebn├Ż materi├íl. Pr├íce prebiehaj├║ce v ┼ítandarde suchej v├Żstavby prebiehaj├║ skuto─Źne r├Żchlo. Aby bolo va┼íe podkrovie skuto─Źne bezpe─Źn├ę, je potrebn├ę, aby steny v podkrov├ş odde─żuj├║ce po┼żiarne ├║seky, aj stre┼ín├ę a stropn├ę kon┼ítrukcie v rodinn├Żch domoch, vykazovali po┼żiarne odolnosti v hodnot├ích aspo┼ł 30 min├║t. Tieto predpoklady spln├şte, ke─Ć ┼íikminu podkrovia opl├í┼ítite 15 mm ru┼żovou protipo┼żiarnou doskou Rigips RF (DF). Nezab├║dajte ani na ve─żmi d├┤le┼żit├║ tepeln├║ izol├íciu stre┼ínej roviny a strechy (napr. Isover Unirol Profi alebo Isover Akuplat v dosk├ích) ─Źi paroz├íbranu.

Prerábka podkrovia sadrokartónom

Sadrovl├íknit├ę dosky Rigidur

Sadrovl├íknit├ę dosky Rigidur┬ápredstavuj├║ nov├║ gener├íciu materi├ílov na such├║ vn├║torn├║ v├Żstavbu. Ide o jedine─Źn├Ż produkt s vynikaj├║cimi mechanick├Żmi vlastnos┼ąami a n├şzkou hmotnos┼ąou. Vyr├íbaj├║ sa zo sadry, papierov├Żch vl├íken a miner├ílnych pr├şsad. V├Żrobn├Ż sortiment syst├ęmu Rigidur zah┼Ľ┼ła cel├Ż rad dosiek na such├║ v├Żstavbu kon┼ítrukci├ş obvodov├Żch nosn├Żch stien, prie─Źok a podh─żadov. V sortimente vyr├íban├Żch dosiek nech├Żbaj├║ ani diely na montovanie such├Żch podl├íh.┬áVyzna─Źuj├║ sa nasleduj├║cimi vlastnos┼ąami, ktor├ę ich predur─Źuj├║ ma pou┼żitie ako stavebn├Ż materi├íl na obytn├ę, zateplen├ę podkrovie:

 • hygienick├í (zdravotn├í) bezchybnos┼ą,
 • ├║─Źinn├í zvukov├í izol├ícia,
 • perfektn├í hladkos┼ą povrchu,
 • odolnos┼ą proti vlhku na miestach, kde je preru┼íovan├í vlhkos┼ą vzduchu - s├║ vhodn├ę aj ako kuchynsk├ę a k├║pe─ż┼łov├ę prie─Źky,
 • nehor─żavos┼ą ÔÇô vysok├í po┼żiarna odolnos┼ą kon┼ítrukci├ş Rigidur,
 • vynikaj├║ce hodnoty bodov├ęho za┼ąa┼żenia,
 • r├Żchla a jednoduch├í mont├í┼ż, ktor├í ┼íetr├ş ─Źas a peniaze.

Obklady st─║pov a nosn├şkov podkrovia

Dreven├ę ─Źi kovov├ę st─║py a nosn├şky sa obkladaj├║ z d├┤vodu zv├Ż┼íenia ich po┼żiarnej odolnosti alebo z estetick├ęho d├┤vodu . Na obklad je mo┼żn├ę vyu┼żi┼ą ┼ípeci├ílne protipo┼żiarne sadrovl├íknit├ę dosky Glasroc F Ridurit.

Technol├│gioa ActivÔÇÖAir┬«

Pre zlep┼íenie kvality vn├║torn├ęho ovzdu┼íia je mo┼żn├ę pri zobytnen├ş a rekon┼ítrukcii podkrovn├Żch priestorov pou┼żi┼ą aj sadrokart├│nov├ę dosky aj s technol├│giou ActivÔÇÖAir┬«. Je to inovat├şvna technol├│gia, ktor├í dok├í┼że odstr├íni┼ą a┼ż do 70 % formaldehydu v ovzdu┼í├ş interi├ęru.