Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica

Referencia
Lokalita

Námestie Ludvíka Svobodu 6818/4 Banská Bystrica 974 09 Slovensko

Sadrokartóny Rigips v zdravotníckych zariadeniach

Sadrokartónové a špeciálne dosky od spoločnosti Rigips naríklad :dosky slúžiace na krytie röntgenového žiarenia a dosky pre vytvorenie zdravého, liečivého vnútorné prostredia nemocnice na deliace priečky s akustickou izoláciou, sú nie len skvelým bežne používaným stavebným materiálom, ale vďaka ich vlastnostiam sú voľbou číslo jedna práve pre nemocničné prostredie.

Zdravé a liečivé vnútorné prostredie vďaka Rigips

Dosky Rigips sú stavebné dosky určené pre vnútornú suchú výstavbu, taktiež označované ako vysokopevnostné. Dosky sú vhodné pre stavbu, prestavbu a rekonštrukcie priestorov, stropov alebo podláh. Špeciálna technológia Activ'Air ® môže pomôcť odstrániť škodlivé látky zo vzduchu. Nájdete ju v stavebných doskách napríklad ako Modrá akustická impregnovaná doska Activ'Air ako i v stropných lamelách pre vytvorenie stropných podhľadov. 

Hygiena v nemocniciach

Otázka hygieny je v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach vždy dôležitá. Umývateľnosť povrchov a odolnosť voči vlhkosti, spolu s reguláciou vlhkosti vnútorného prostredia budovy sú vďaka obsahu sadry vo výrobkoch Rigips pokryté. Použité sadrokartónové a sadrovláknité dosky vytvárajú zdravotne nezávadné priestory a z hľadiska emisií VOC spĺňajú triedu A+.