Nemocnica BORY

Referencia
Lokalita

Lamač Bratislava 841 06 Slovensko

Hygienické požiadavky v nemocnici

Otázka hygieny je v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach kľúčová. Povrchy priestorov kúpeľní a toaliet  musia spĺňať požiadavku umývateľnosti a odolnosť voči vlhkosti. Sadrokartóny Rigips navyše dokážu regulovať vlhkosť vnútorného prostredia budovy, vďaka obsahu sadry. Použité sadrokartónové a sadrovláknité dosky vytvárajú zdravotne nezávadné priestory a z hľadiska emisií VOC spĺňajú triedu A+. 

Jednotka intenzívnej starostlivosti

Priestory izieb, rovnako ako i v jednotkách intenzívnej starostlivosti je akustická izolácia ďalším kľúčovým parametrom. Na vytvorenie vhodných priestorov, so zrozumiteľnou komunikáciou, pri dodržaní hygienických noriem ako i tepelnej regulácie sú vhodné dosky, ako napríklad Modrá akustická impregnovaná doska Activ'Air, pre vytvorenie stropných podhľadov odporúčame napríklad hygienické kazety Gyprex.


Zdravé, liečivé vnútorné prostredie vďaka Rigips

Nová nemocnica Bory je stavba kde sa myslí na každý detail. Rigips prináša riešenia nie len pre bežné priestory nemocničných izieb, ale i pre operačné sály, šachtové steny s doskami Glasroc X, rovnako poskytujú aj dosky s protipožiarnou ochranou a v rámci suchej výstavby umožňujú vytvoriť ďalšie, pre nemocnice doležíte riešenie, ako je krytie röntgenového žiarenia.


Vďaka jedinečnými vlastnostiam sú stavebné dosky Rigips a riešenia voľbou číslo jedna práve pre nemocničné prostredie.