Referencia

Proxenta Residence

Lokalita

. Bratislava Slovensko

Brána do Starého Mesta

Už v minulosti bolo Račianske mýto bránou do mesta. Dnes je súčasťou Starého Mesta a stredom súčasnej Bratislavy. Ideálna poloha vášho nového bývania v centre vám zabezpečí pohodlný prístup do práce a nekonečné možnosti zábavy mimo nej. Vďaka rýchlemu napojeniu na všetky významné dopravné tepny vám zároveň umožní rýchly únik, ak občas zatúžite po tichu a samote v prírode.  Kus prírody však budete mať aj priamo pod oknami – rozľahlý park Račianske mýto je od projektu vzdialený iba pár metrov.

Interiér inšpirovaný energiou mesta

Základom pekného interiéru sú kvalitné materiály: hliníkové okná s prerušeným tepelným mostom, drevené parkety, značková sanita. K tomu pridajte atraktívny nábytok a doplnky a vytvorte originálne dielo, ktoré bude odrážať váš osobitý štýl. PROXENTA Residence ponúka 64 dvojizbových bytov a apartmánov rôznych veľkostí a dispozícií. Rezidenčná časť objektu je situovaná od piateho podlažia vyššie, čo minimalizuje vonkajšie vplyvy, kým veľké okná zabezpečia dostatok denného svetla. Umiestnenie obytných priestorov na horných podlažiach budovy obyvateľom okrem vynikajúceho presvetlenia prinesie aj očarujúce výhľady ponad strechy Starého Mesta, napríklad aj na Bratislavský hrad či zelenú Kolibu. 

Môžete sa tešiť na pohodlné parkovanie v štýle západného veľkomesta. S autom jednoducho vojdete do parkovacej kóje, vystúpite z auta a odídete.  Auto je potom automaticky zaparkované do parkovacieho boxu v podzemí. Pri odchode si auto jednoducho privoláte kartou a v smere jazdy opustíte parkovaciu kóju. Plne automatizovaný parkovací systém premení parkovanie na komfortný zážitok, ktorý bude vďaka priehľadným stenám kójí prístupný aj náhodným divákom z ulice. 

Sadrokartónové steny a stropy

Spoločnosť Rigips sa podieľala na uskutočnení tohto rezidenčného projektu. 

Rigips ponúka sadrokartónové riešenia, ktoré vďaka spoľahlivosti tohto materiálu umožňujú skvalitnenie bývania a umožňuje mu nadobudnúť vysoký štandard. Sadrokartónové priečky a steny so zvukovou nepriezvučnosťou akusticky izolujú nepríjemné alebo rušivé vnemy z vonkajšieho prostredia. Pri použití stavebného materiálu do vlhkého prostredia je možná rýchla a suchá výstavba kúpeľňovej či kuchynskej priečky. Sadrokartóny Rigips do vlhkého prostredia sú tak svojim zložením a technologickou úpravou predurčené na použitie, kde normálne zápasíme s vlhkosťou a problémami s plesňou. Kúpelňové sadrokartónové steny a priečky z materiálov Rigips, sú tým správnym riešením

Sadrokartónové materiály sú vhodné aj pre stavbu moderných domov z dreva. Spoločnosť taktiež prináša na trh riešenia pre suché podlahy a podhľady a taktiež ponúka návody na prácu so systémovými konštrukciami. Prichádza s uceleným riešením napr. pre zobytnenie podkrovia, výstavbu predsadených stien, znížených stropov a mnohé ďalšie. Všetky sadrokartónové riešenia spoločnosti Rigips, vďaka príslušnosti k nadnárodnému koncernu Saint-Gobain, využívajú know – how z celého sveta a na Slovenský trh prinášajú sadrokartónové systémy špičkovej kvality, pre kvalitné bývanie nás všetkých.