Postup - Použitie kovopapierovej pásky

Použitie kovopapierovej pásky

Kovopapierovú pásku môžeme použiť na vytmelenie kútov a tiež na vystuženie vonkajších rohov. Použitím kovopapierovej pásky vzniká spoj s vysokou pevnosťou.

Použitie kovopapierovej pásky 1ab

Na obidve steny kútov nanesieme škárovací tmel.

Použitie kovopapierovej pásky 2

Kovopapierovú pásku, vytvarovanú do požadovaného uhla, vložíme do kúta. Na osadenie pásky do vopred naneseného tmelu môžeme použiť stierku alebo hladítko

Použitie kovopapierovej pásky 3

Kovopapierovú pásku pretmelíme tak, že tmel roztiahneme na obidvoch stranách do šírky cca 15 cm. Druhú kryciu vrstvu roztiahneme o niečo viac ako podkladnú vrstvu. Obyčajne stačí vyhotoviť iba dve vrstvy tmelenia. Po dokonalom zaschnutí tmelu povrch prebrúsime.

Použitie kovopapierovej pásky 4

Kovopapierovú pásku môžeme použiť aj na spevnenie vonkajších rohov. Postupujeme podobne ako pri kútoch. Pásku vložíme do vrstvy tmelu kovovými pruhmi zospodu. Pásku vyrovnáme a prebytočný tmel spod pásky vytlačíme stierkou. Osadenú pásku následne pretmelíme a prebrúsime. Na osadenie a pretmelenie kovopapierovej pásky použijeme škárovací tmel Rigips (Extra, Vario, Super), príp. pastový tmel ProMix Mega.

TIP

Pásku možno použiť aj na iné ako pravé uhly.
Páska je vhodná nielen na zvislé, ale i šikmé plochy (napr. v podkroví). Výhodou pások oproti hliníkovým lištám (profilom) je ich jednoduchá doprava – na dopravu vám bude stačiť vrecko.

domecek

 

 

Potrebujete poradiť?
Kontaktujte našu Technickú podporu

poradenstvo@saint-gobain.com
0800 139 139

Kontaktný formulár ➔